Disc Golf Luboń

Pierwsze stałe pole w Wielkopolsce, zaraz obok Poznania.

Poznaniacy fani frisbee mają dużo szczęścia! To wciąż słabo nagłośniona informacja ale nareszcie mamy pierwsze stałe pole w okolicach Poznania. Radośnie infomujemy, że jest to od razu pełne 18-dołkowe pole, które swoim poziomem i zróżnicowaniem zadowoli zarówno początkujących jak i zaawansowanych graczy. Pole znajduje się w Lasku Majońskim w Luboniu. Istotny jest fakt, iż budowa tego pola została w pełni sfinansowana ze środków rządowych. Jest to pierwszy taki przypadek w naszym kraju 🙂 Jest to również pierwsze stałe pole na którym powstał dołek z najwyższą dopuszczalną wartością Par: 5. 

Jak dotrzeć na pole?

Na pole najłatwiej dojechać samochodem ale dotrzemy tam również pociągiem (wysiadamy na stacji Luboń) oraz autobusami: 602, 602, 651 i 690. Przystanek nazywa się Luboń/Park Siewcy. Z tego miejsca musimy przejść się spacerkiem do Lasku Majońskiego.

Pin na mapie google: https://maps.app.goo.gl/w26wkRyabqr6hPwa6

Wejście jest od ulicy Magazynowej (zdjęcie). Na pole można również dotrzeć od strony nowego osiedla nad wartą parkując na końcu ulicy Kajakowej. Jednak zdecydowanie bliżej na dołek numer 1 jest od strony Magazynowej.

Wejście przy Magazynowej

Scieżka na pole

Zapoznaj się mapką pola, taka sama wisi na tablicy informacyjnej:

Poznaj krótką historię pola Disc Golf Luboń

Pole zostało postawione dzięki uprzejmości Lasów Państwowych na których terenie zresztą stoi. Ogromne podziękowania oraz gratulacje bycia „na czasie” z nowymi sportami należą się Nadleśnictwu Babki, a dokładniej dla Panu Ireneuszowi Niemcowi, który zainteresował się disc golfem i postanowił wyjść z inicjatywą stworzenia infrastruktury edukacyjno-rekreacyjnej na tym terenie. W połączeniu z polem została również zaprojektowana ścieżka edukacyjna w temacie lasów, przyrody i ochrony środowiska. Dzięki połączeniu sportu z edukacją pole zostało zrealizowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Sam układ dołków został zaprojektowany przez lokalny klub Chain Reaction Disc Golf Club a pole jest stale rozwijane i ulepszane dzięki wolontaryjnej pracy członków klubu. 

O czym pamiętać na polu do disc golfa

  • Jesteś w Lesie! Nie zostawiaj tutaj śmieci! Zabieraj wszystko co ze sobą przynosisz. Najbliższe kosze na śmieci są przy ul. Magazynowej
 
  • Jeżeli rzucasz –  zawsze uważaj na spacerowiczów, pozwól im bezpiecznie korzystać z terenów zielonych.
 
  • Jeżeli nie widzisz dokładnie miejsca w które celujesz – wystaw spottera który ułatwi szukanie dysków i upewni się że nie ma nikogo na torze lotu dysku.
 
  • Dawaj przykład swoim zachowaniem – graj najlepiej jak potrafisz i udzielaj rad początkującym.
 
  • Zachowaj ciszę kiedy zawodnik oddaje swój rzut.
 
  • Nie niszcz, nie maluj elemetów i nie ingeruj w infrastrukturę pola.
 
  • Jeżeli widzisz osobę demolującą pole lub zostawiającą śmieci – najlepiej zrób im zdjęcie i daj nam znać!

Potrzebujesz dysków do grania? Nie wiesz jak zacząć?

Jeżeli chcesz spróbować a nie masz jeszcze sprzętu – odezwij się do naszego lokalnego klubu: https://www.facebook.com/chainreactiondgc

Nie tylko sprzedajemy ale również udostępniamy dyski dla nowo zainteresowanych sportem osób. Zwykłe, normalne frisbee do rzucania w parku nie sprawuje się zbyt dobrze na polu disc golfowym i może szybko zniszczyć się przy rzucaniu w metalowy kosz. Jeżeli widzisz ludzi grających na polu i chciałbyś spróbować – nie bój się zapytać. 

Gracze zazwyczaj chętnie pożyczą Tobie jeden ze swoich dysków i udzielą rad jak rzucać. Wyjątkiem są turnieje kiedy pole jest praktycznie w całości zajęte a zawodnicy skoncentrowani na jak najlepszych wynikach.

Picture of Michał Maciołek

Michał Maciołek

Jestem zawodnikiem, instruktorem i promotorem sportów frisbee od ponad 15 lat. Latające dyski to istotny element w moim życiu. To dla mnie nie tylko pasja, medytacja w ruchu i sposób na zdrowie. To element filozofii i wyróżnik społeczności w której się obracam. Poza frisbee interesuję się nowymi technologiami, muzyką elektroniczną i biohackingiem.